Trabzon Şehir Rehberi olarak sizlere Zigana’da bulunan ve misafirler tarafından oldukça rağbet gören bir güzel tesisimizden bahsedeceğiz. Zigana Zitaş Tesisleri Trabzon – Gümüşhane arası Zigana dağında bulunmaktadır. Genellikle kış mevsimlerinde de tercih edilen bu tesis yaz aylarında da tercih edilmektedir. Oldukça sakin ve aile ile konaklama yapılabilecek güzel tatil köylerinden birtanesi ve Trabzon’da öne gelen bir tatil köyüdür.

Konaklama’da 30 Adet Çift Katlı Bungalow Ev (60 Kat/Oda – 120 kişi yatak kapasitesi) Bungalow Evler 1 Yatak Odası + 1 Oturma Odası’ndan oluşmaktadır. Dahili Telefon, Banyo, Duşkabin, Balkon, Merkezi Isıtma Sistemi, Yaz-Kış Sıcak Su ve Oda Servisi vardır. Yemek ise Restaurant kapasitesi max 400 kişilik (Kapalı ve açık alan dahil) Doğu Karadeniz ve Türk mutfağının lezzetli ve zengin çeşitlerini bulabileceğiniz gibi tesislerimizde üretilen alabalıklardan zevkinize göre yiyebileceğiniz bir mutfağa sahiptir. Eğlence olarak Akşamları canlı müzikle eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Yöremize ait otantik müziğin eşliğinde coşabilir, hafif müzikle dans edebilir ya da zengin doğa manzarasında sessiz bir ortamda oturup çevreyi seyretme imkanı bulabilirsiniz.

foto16_02_2013_14_22_22Nasıl gideceğiz diye sorarsanız eğer, Trabzon havalimanına 55 km uzaklıkta Gümüşhane – Erzurum istikametinde 1700 metre rakımda Zigana Dağları eteklerinde ve Hamsiköy Bekçiler Mevkiinde yer alan ZİTAŞ ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ zümrüt yeşili çam ormanları arasında yer alması ve muhteşem doğası ile adeta yeryüzü cennetini andırmaktadır.

Firma web sitesinde resmi yapılan bir açıklama; Doğayla iç içe, tamamen ahşap bungalovlardan oluşan Zigana Yayla Tatil Köyü, Trabzon şehir merkezine 55 km. mesafede, deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikte, Zigana Dağı’nın zümrüt yeşili ormanları içerisinde bulunmaktadır. Eğlencenin eksik olmadığı Zigana Yayla Tatil Köyü, Bungalow tarzı evleri, muhteşem doğası, lezzetli yemekleri, yakın çevrede yapılacak spor aktiviteleri, restaurant, kafeterya, bar ve terasları ile 2012 sezonunda yenilenen tesisleriyle birlikte konuklarına muhteşem bir tatil fırsatı ve deneyimi sunmaktadır.