Trabzon Varlıbaş AVM ilimizde Atapark mahallesindedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile yan yana olan bu alışveriş merkezimizde şehir merkezine en yakın olan insanlar tarafından oldukça rağbet gören bir alışveriş merkezidir. Varlıbaş AVM’ye gittiğinizde neler yapabilir siniz nerelerde harcama yapabilirsiniz bunları yüzeysel olarak bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Giriş katında alışveriş mağazalarının olduğunu göreceksiniz bunlardan bazıları Damat – Koton – Arrow – Penti – Hatemoğlu – Ekol – Tekbir – Adidas ve Teknosa gibi önde gelen markalar Varlıbaş AVM’de yer almaktadır. Zemin katında bulunan Varlıbaş Avşar Sineması ilede bu avm de sinema keyfi yapabilir çocuğunuzu eğlendirmek için yine hemen sinema yanında bulunan çocuk eğlence merkezinde çocuğunuz güzel dakikalar geçirebilir.

En alt katında bulunan Kilpa market ve Tekzen ile evinize eşyalar alabilir aryıca TS Club mağazasından da Trabzonspor ürünleri satın alabilirsiniz. İçeride çiğ köfteci olmak üzere, Akçaabat köfte, Trabzon dönerleri satan yerlerde bulunmaktadır. Gönül Sarayı – Burger King – MC D – Soho Green – Kahve Dünyası gibi yerlerde de oturarak sıcak şeyler ve aperitif yemekler tüketebilirsiniz.  Fiyat olarak orta halli olan bu AVM’de güzel zaman geçirebilir ve güzel alış verişler yapabilirsiniz. Dış ışıklandırması da kendisi kadar güzel özellikle Trabzonspor maçlarında bordo-mavi renkte yanması şehrin milliyetçi duygusunun ne kadar önde olduğununda bir göstergesidir. Diğer Trabzon gezilecek yerler yazılarımızda buluşmak üzere.