Trabzonspor Metalist Kharkiv ile oynayacağı yarışma öncesi taraftarlarımıza yönelik kulübümüzden bir ilan yapıldı. TFF ve UEFA Talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve fena tezahüratta bulunmak netlikle yasaktır.

Ayrıca takımımızın daha ilkin oynadığı müsabakalarda taraftarlarımızın yaktığı meşaleler ve rakip ekip yada takımlara yönelik fena tezahüratları kulübümüzün ciddi oranda ceza ödemesine niçin olmuştur. Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve netice olarak daha da ağır boyutlar kazanmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de yasa gereği parasal ve içsel oldukça ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır.

Trabzon Şehir Rehberi olarak Tüm taraftarlarımızdan mevzuya şart olan hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı mücadele süresince centilmence desteklemelerini bekliyoruz.