Bir önceki yazımız olan Trabzonda Yaşam yazısının devamında sizlere Trabzon şehrinde insanlar şehir kültürüne alışık yaşamaktadırlar, bunlardan bir tanesi de bir birleri ile olan dost bağıdır. Herkesin yakın eş dost çevresi ve el bette bir şekilde bir akraba bağlantısı var nüfusu fazla kalabalık olmasa da yaşan nüfus birbirleri ile genel de oldukça iyi anlaşırlar.

7

Trabzon’da insanların gezip dolaşacakları yer az çok bellidir önceki konularımızda sizlere trabzon gezilecek yerler’den bahsettik. Doğa güzellikleri olarak gayet zengin olan bu güzel şehrimizde gezilecek yer bakımından asla sıkıntı çekmezseniz. Şehir insanın misafir severliğine hayran kalabilirsiniz. Küçük yerel işletmelerde bu döngü daha çok rastlanan bir husustur. Yaz aylarında denize gidebileceğiniz güzel plajları ve rakımı yüksek temiz havaya soluya bileceğiniz güzel yayları bulunmaktadır.

Bunlardan birtanesine örnek verecek olursak Trabzon Uzungöl gidilecek ve görülmesi gereken doğa güzelliğinin en iyi şekilde sergilendiği yerlerden bir tanesidir. Bölgedeki alabalık çiftliklerinde doğal alabalık yiyebilir et restoranlarında köfte ve et yemeklerini tüketebilirsiniz. Her damağa her zevke hitap eden bu yer geldiğinizde gitmeniz gereken en güzel yerlerden bir tanesidir.

Uzungöl_lake_and_town

Şehir’de insanlar gelene misafirlerin güzel ağırlanmasına ve rahat etmelerinde olukça önem verirler, bu da işletmelerin tekrar tercih edilmesin de büyük fayda sağlar nadiren gittiğiniz güzel mekanlardan pişman olursunuz genel olarak gittiğiniz çoğu yerden memnun kalırsınız. Yaşam şehri olan Trabzon ilimizde hayat koşulları çok ucuz olmasa da fazla da pahalı değildir ortada dengesini korumaktadır. Alışveriş merkezi yönünde üç tane büyük alış veriş merkezine sahiptir. Bunların hepsi yan yana değil birbirinden uzak şehrin en işler bölgelerinde yer almaktadır.

Bar ve canlı müzik ortamı da olan Trabzon şehrinde çok hoş vakitler geçirebilir hayalini kurduğunuz tatilin zevkini sürebilirsiniz.

trabzondayasam