Trabzon Uzun Sokak Trabzon şehrinin en işlek ve kalabalığın en yoğun olduğu caddedir. Bu caddemiz şehrin hemen merkezinde bulunmakla beraber şehrin yoğunlukla en aktif mağazaları ve yemek yeme yerler bu sokak üzerindedir. Araç trafiğine kapalı olan bu yer sadece yayalara açık ve insanların rahatlıkla yürüyüp alışveriş yapmalarına olanak tanıyan en önemli faktörlerden bir tanesidir. Uzun Sokak’ta neler yapabiliriz nerelere gidebilir diye soracak olan arkadaşlarımız ve ziyaretçilerimiz için bu yazıyı yazma gereği duydum.

Giyim olarak cadde üzerinden ithal ve yerel bir sürü konfeksiyon mağazası bulunmaktadır. Sıralayacak olursak aklıma gelenler şunlar; Mavi , Megapol , Burak Tekstil , Aşkito Tekstil , Şiir Tekstil , Ulaş Tekstil , Adidas , İpekyol , Polo , Colins , Levi’s , Dockers , Bordo Tekstil gibi bunlardan da daha fazlası aynı cadde üzerinde birbirleri ile rekabet ederek insanlara ürün satışı yapmaktadır. Yemek yeme yerleri olarak; Ahmet Usta , Sofram Pide , Simit Dünyası , İstanbul Kır Pidesi , Kılıçoğlu , Ocakbaşı , Üstad , Trabzon Döner , Beğendik gibi birçok ta yemek yeme yeri bulunmaktadır.

Trabzon gezilecek yerler bakımından fazla olsa da genellikle insanların kolayına gelen yer Trabzon Uzun Sokak olmuştur. Eğer şehir merkezinde iseniz bu cadde de sizde gezmeli vakit geçirmeli ve alış veriş yapmalısınız. Yörenin insanı nı da yakından tanımış olacaksınız aynı zamanda, diğer yazılarımızda buluşmak üzere.

decoration ideas