Diğer bölgelere göre daha farklı boyutlarda olan Trabzon Simit‘i  bizim şehrimizde taş fırınlarda pişirilmektedir ve gramaj boyut olarak tamamen farklıdır. Tescillenmiş olan Trabzon Simiti içerisinde herhangi bir katkı malzemesi bulundurmaz tadı her damak zevkine hitap eder ve yiyeceğiniz bu simitten emin olun çok memnun kalırsınız.

Trabzon Simiti , satın alabileceğiniz yerler trabzon şehir merkezinde meydan , kunduracılar ve bankacılar caddesinde seyyar olarak ve üretim yerinden direkt olarak satın alabilirsiniz. Bu güzel tadın yanında kesinlikle çay ve seviyor iseniz kaşar peyniri kesinlikle yemelisiniz. Kahvaltıların vaz geçilmezi olan Trabzon Simiti yöresel halkında vazgeçilmez aperitif yiyeceği olarak ilk başta geliyor.

Yazın sıcak olması lezzet almanızı engeller. bir tanesini rahatlıkla yersiniz. ne çoktur, ne de azdır. susamı boldur. şeker vs. gibi katkı maddesi içermediği için kalori değeri susam yağını da katmazsanız ekmekle aynıdır. bayatladığından lastiksi bir yapı alır. ancak tost makinasında ısıtırsanız yeniden o gevrekliğini alır. Fiyat olarak 75 KRŞ tek fiyatı vardır ve her yerde aynıdır.