Trabzon şehir merkezi genellikle yerel halkın en çok ziyaret ettiği bölümdür Trabzon şehir merkezi yöre insanın dilinde Meydan diye geçer tüm semtler arası tüm ulaşım ve alışveriş ağı tamamen Meydan üzerinde buluşur ve buradan döner. Trabzon’a gelecek olan ziyaretçilerin yemek yeme yerleri, alışveriş, konaklama gibi tüm ihtiyaçları için kesinlikle Meydan’a uğramaları gerekmektedir. Önceki yazılarımızda sizlere Yemek Yerleri ve Konaklama Yerleri’nden bahsettik bu yazılarımızda bulunan yerlerden bazılar Şehir Merkezi dediğimiz Meydan’da yer almaktadır.

Trabzon Şehir Merkezi hem hava alanı hemde terminale yakın olması sebebi ile bu yerden tek vasıta ile tüm ihtiyaçlarını karşılar Trabzon şehrimizin en büyük alış veriş merkezi olan Forum Trabzon AVM ye yine tek vasıta ile gidebilir alışveriş keyfini sürebilirler. Şehir merkezimizde de çeşitli alışveriş mağazaları hediyelik eşya ve yöresel ürünler satan esnaflarımız mevcuttur aralarında bu işin erbabı ve gerçekten bu kişiden ürün almak için gelen ziyaretçilerde mevcut.

Trabzon şehri tamamen gezmeye ve yaşamaya yönelik nadide şehirlerimizden bir tanesidir. Memleketimizi ne kadar anlatsak ta gelip görmeniz bu güzelliği kendi gözlerinizle görmenizde fayda var şehrimize bekliyor olacağız, diğer yazılarımızda görüşmek üzere 😉