Trabzon Belediye’si tarafından büyük yatırımlar ile yeniden düzenlenen sahil yolu ve eskiden beri sahil’de bulunan horon heykeli Trabzon Sahil’ine görüntü katan değerlerden bir tanesidir. Geçtiğimiz zamanlarda horon heykeli için bir bakım çalışması yapılmıştı bu sebeple heykel yerinden sökülmüş ve büyük tepki görmüştü horon heykeli yıllardır yerini koruyan güzel simalardan biridir.

Trabzon Sahil yolu sabah ve akşam yürüyüşleri için oldukça güzel zaman geçirici bir yerdir. Aynı zamanda bölgede bulunan konuşlanmış küçük büfelerde balık ekmek, köfte, sucuk gibi yiyecekler tüketilebilir ve çay içilebilir. Hem yürüyüş yolu hemde bisiklet yolu olan alanda halkın hafta sonların da ve güzel havalar da oldukça gidip zaman geçirdiği yerlerden bir tanesidir.

Ramazan aylarında bölgede iftar sonrası aşırı kalabalık görebilirsiniz. Canlı müzik yapan tesisler ve çocuk park alanları da aynı yerde bulunmaktadır. Ailenizle ve çocuklarınızla gidip hem spor hemde gezebileceğiniz güzide yerlerden bir tanesidir.