Trabzon gezilecek yerler bakımından oldukça zengin ve sahil kenarına yakın bir ilimiz olduğu için deniz manzaralı o kadar çok gezilecek yeri var ki bunlardan bir tanesi ise Trabzon Beşirli özellikle yaz aylarında ailelerin çocukları ile beraber geldiklerin de herkesin en aktif olarak yürüyüş yeri olarak kullandığı sosyal açık alan ve karadenizin en uzun yürüyüş yoluna sahip olan kesimdir.

Trabzon Beşirli Sahili akşam manzaraları ile çok güzel görseli olan ve insanların sahil kenarında balık ekmek yiyebilecekleri karavanalrın yanında oturarak yemek ihtiyaçlarında giderdikleri bir güzel yürüyüş alanıdır. Trabzon beşirli ilçe nüfusununda büyük ilgisini çeken yerlerden bir tanesi haline gelmiştir ve büyük şehir belediyesi tarafından sıkılıkla temizliği tertip düzeni sıkı kontrol altında olmakla beraber gitmeniz gereken dolaşmanız gereken yerlerden bir tanesidir.

Oyuncakistan isimli  çocuk park alanında çocuklarınızın çok eğlenceli dakikalar geçireceğinden eminiz. Bu çocuk parkımızda yine Trabzon Beşirli sahilinde bulunuyor yemeğinizi yedikten sonra çocuğunuzu rahatlıkla gezdirebileceğiniz bu yerde fazla mesafe olmadan park alanı sorunu çekmeksizin çocuklarınızı çok güzel şekilde eğlendire bilir yüzündeki gülücükleri arttırabilirsiniz. Herkesi boş vakitlerinde beşirli sahilimize bekliyoruz.