faroz5Faroz Mahallesi , Trabzon Numune Hastanesi altında olup Trabzon Şehri‘nin en eski ve bilindik mahallelerinden bir tanesidir. Temel de faroz mahallesi Kolbasti ve Balıkçı’lıkla bilinir ayrıca olduğu bölgede bulunan Faroz Limanı’nıda geçmemek lazım tabi. Faroz halkı kendi bünyesinde yaşan ve genellikle kendi içlerinde yardımlaşan birbirlerine düşkün bir mahalle toplumudur.

Trabzonspor’a olan düşkünlükleri ile bilinen Faroz halkı konum olarak ta çok şanslı hemen Trabzonspor Kale Arkası’na oldukça yakınlar ve kendilerine stadyumda ayrılmış olan bölümde severek ve coşkuyla takımlarını desteklemektedirler. Mahalle halkının büyük kesimi geçim kaynağı olarak balıkçılıkla uğraşmaktadır diğer kesim ise normal iş hayatında yer almaktadır. Mahalle’den ünlü isimlerin çıkmasının yanı sıra ünlü futbolcularda çıkmıştır. Yaşlı insanları simadar ve neşeli olan bu mahallemizde eski insanlardan eski trabzonu ve farozu dinlemek bir hayli keyif vermektedir.

Yolunuz düştüğünde gezip görmeniz gereken eski evleri ve sokakları bulunan mahallemizde bir çay içmelisiniz. Faroz Mahallesi’nin resimlerini yazımızda inceleyebilirsiniz yazımızı zenginleştirmek adına eklemek istediklerinizi de bizlere bildire bilirsiniz.
faroz9 faroz8 faroz7 faroz6

faroz4 faroz3 M4011M-1409 faroz1