İş ayakkabısı, tüm sektörlerde kullanılması gereken bir üründür. Her ne kadar ağır sanayi ve fabrikalarda çalışan işçiler daha fazla risk altında olsa da, farklı sektörlerde çalışan işçilerin de iş ortamında ayaklarının başına bir şey gelmesi ihtimali yüksektir. Ağır sanayide olduğu gibi ağır bir cismin düşmesi ya da yakıcı bir sıvının akması gibi tehlikeler olmasa da, uzun süre ayakkabı içinde kalan ayaklarda çeşitli hastalıklar meydana gelmesi olasıdır. Özellikle her gün aynı ayakkabıyı kullanmak durumunda kalan işçilerin ayaklarında ciddi rahatsızlıklar oluşur. Bu rahatsızlıkların başında mantar gelir. Uzun süre ayakkabı içerisinde kalıp terleyen ayaklarda mantar enfeksiyonu oluşması kaçınılmazdır. Bulaşıcı ve zor tedavi edilir bir hastalık olması nedeni ile her sektörde iş ayakkabısı kullanımı büyük önem taşır.

Yanlış iş ayakkabısı seçimi mantar dışında, ayak parmaklarında şekil bozukluğu, nasır, topuk dikeni gibi hastalıklara da yol açar.

Ema Ayakkabı, iş ayakkabısının işçi sağlığındaki önemini bilir ve tamamen işçi güvenliğini sağlayıcı malzeme ve özellikler ile işçi ayakkabısı üretimi yapar. 1991 yılında hizmet hayatına başlayan Ema Ayakkabı, hafif iş ayakkabısı, yazlık iş ayakkabısı, kışlık iş ayakkabısı, kompozit burun iş ayakkabısı gibi kategoriler içerisinde her zevke ve ihtiyaca uygun yüzlerce çeşit iş ayakkabısı üretir. 36 numaradan 47 numaraya kadar her ayak için ayakkabı çeşidi sunan firma, farklı renk ve modelleri ile taraklı ayaklarda kullanıma da uygundur.

Ema Ayakkabı tarafından üretilen tüm iş ayakkabıları 200 jouble darbe direnci ve 15000 newton baskı direncine sahiptir; paslanmaz özelliktedir, elektrik, sıcak ve soğuğa karşı yalıtımlıdır. Terlemeye ve aşınmaya karşı dayanıklı iç astara sahiptir. Hiçbir bölümünde metal aksam kullanılmaz ve %90 nefes alabilme özelliğine sahiptir.

Ema Ayakkabı’ nın en çok tercih edilen iş ayakkabısı modelleri:

-HeklaStorma CD

-Player CD – Elect

-Taga SD – Delikli

-Gear SD – Delikli

-Esprit BD

-Gear SD

-Vogue CD’ dir.