Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon Şehri‘nde olan Atatürk Köşkü‘nü gezmeyen yoktur herhalde. Köşkün coğrafi olarak bulunduğu mevki şehir merkezi çamlık semtindedir. Ulaşım yönünden çok basit gidilebilmesi ziyaretçiler açısından da büyük önem arz etmektedir. Tarihi olarak köşk 1923 yılında yaptırılmış ardından devlet nezdinde hazineye katılmıştır devlet malı olarak kayıtlara girmiştir.

ataturkkoskuAtatürk Köşk’üne gidecek olan arkadaşlar köşkün bahçesinde resim çektirmeden, para havuzuna bozuk para atmadan dönmesinler. Hemen bölgenin 20 metre kadar altında çok güzel ailenizle eş dostunuzla piknik yapabileceğiniz alanlar yer almaktadır. Piknik malzemeniz yok ise hemen yanı başında kafeteryalar mevcuttur. İster çay için ister yemek yiyin her damak zevkine hitap edecek zengin menü çeşitleri vardır.

Yöresel eşyalar almak isterseniz olduğunuz yerde yöresel eşya satan esnaflar bulunmaktadır. Dediğimiz gibi ulaşım yönünden çok kolay olan bu yere belediye otobüsleri ile gelebilir ya da Çamlık mevkinde ziyaret edebilir, şehir merkezinden Çamlık Yolcu Dolmuş’larına binerek tam kapıda inebilirsiniz. Trabzon Gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken bir yer tavsiye ederiz.

Şifalı bitkiler Trabzon Uzungöl turlarıbilim kurgu filmleri